Odkurzacz – podstawowy sprzęt sprzątający

Odkurzacz to sprzęt obecny w każdym domu. Pomaga nam w utrzymaniu czystości oraz porządku. Jest to jeden z najczęściej używanych sprzętów porządkowych w gospodarstwie domowym. Badania wykazały, że odkurzanie przez cały okres naszego życia stanowi aż rok czasu. Dlatego warto wybrać taki sprzęt, który maksymalnie ułatwi nam tą czynność oraz będzie najlepiej pełnił swoją funkcję.

Jest w czym wybierać. Dom i sprzątanie.

Wybór odkurzaczy na rynku jest ogromny. Warto zastanowić się przed zakupem czego dokładnie oczekujemy od sprzętu oraz na jakich jego funkcjach najbardziej nam zależy. Wielu z nas przed zakupem zastanawia się jak wybrać odpowiedni odkurzacz? Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem nowego sprzętu:
• Moc ssania – jest to moc z jaką zostają zassane wszystkie zanieczyszczenia z otoczenia. Wiadomo, że im większa moc ssania tym szybciej przebiegnie proces sprzątania i będzie ono dokładniejsze. Niektóre modele posiadają funkcję ręcznego regulowania mocy ssania, co także znacznie ułatwia nam pracę.
• Schowki za końcówki (szczotki) – odkurzacze posiadają różnego rodzaju szczotki. Przeznaczone są one do różnych powierzchni i mają za zadanie ułatwić nam sprzątanie. Ważne, aby sprzęt posiadał w sobie schowek na nie. Zaoszczędzimy nie tylko miejsce na ich przechowywanie, ale także czas na ich wymianę, bo będą zawsze w zasięgu naszej ręki.
• Długość kabla – To bardzo istotne, aby kabel był jak najdłuższy. Jest to bardzo istotne przy dużym metrażu. Unikniemy ciągłego przepinania sprzętu z gniazdka do gniazdka lub plączących się przedłużaczy.
• Głośność podczas pracy – jest to istotna sprawa, gdyż odkurzamy bardzo często i warto, aby ta czynność była jak najbardziej dla nas komfortowa.
• Automatyczne zwijanie kabla – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i gotowe.
• Dodatkowe funkcje – należą do nich np. odkurzanie na mokro lub pranie.
• Waga – zdecydowanie łatwiej będzie nam manewrować czy przenosić lżejszy sprzęt.
• Dodatkowe szczotki ( końcówki) – np. podnosząca włos dywanu lub przeznaczona do usuwania sierści zwierzaka.
• Regulacja rury – umożliwi nam dopasowanie długości rury pod nasz wzrost, abyśmy mogli pracować w najbardziej wygodnej dla nas pozycji bez zbytniego obciążania kręgosłupa.