Wanny z hydromasażem – czy warto kupić i ile to kosztuje?

Funkcjonalna i modna łazienka to wygodne rozwiązanie dla wszystkich domowników. Jeśli właśnie planujesz remont łazienki lub urządzasz nowy dom, koniecznie powinieneś rozważyć montaż wanny z hydromasażem! Jaka stylowa armatura łazienkowa będzie najlepsza i dlaczego warto mieć w domu jacuzzi? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czym charakteryzuje się wanna jacuzzi!

Jacuzzi w domu – luksus czy standard?

Rozluźnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej i relaks, jak w ośrodku SPA? Gdy zdecydujesz się na wannę z hydromasażem możesz bez przeszkód korzystać z jej dobrodziejstw! Takie urządzenie w Twojej łazience jest pomocne także w przypadku:

  • artretyzmu
  • nadciśnienia
  • bezsenności ( także tej spowodowanej nerwicą i przepracowaniem )
  • chorób układu oddechowego

Jeszcze do niedawna wanna z hydromasażem była domeną hoteli, basenów czy salonów SPA. Obecnie wanna jacuzzi stała się popularną alternatywą dla tradycyjnej wanny z prysznicem.

Jak działa hydromasaż – wanna jacuzzi:

Woda z wanny wyposażonej w hydromasaż wypływa z dysz pod ciśnieniem. Dysze zainstalowane są i na dnie wanny. Ich dokładne rozmieszczenie zależy od konkretnego modelu wanny. Dzięki regulacji ręcznej lub elektronicznej możesz bez problemu ustawiać moc ciśnienia – woda wydobywa się wówczas pod dużym ciśnieniem lub masaż wodny może być bardziej delikatny. W większości tych urządzeń można także modyfikować kierunek wypływu wody z dysz.
Stylowa armatura łazienkowa – stylizowana wanna jacuzzi:
Jak urządzić elegancką i gustowną łazienkę? Zdecyduj się na stylizowana wannę z hydromasażem. W sprzedaży znajdziesz modele, które pasują do wnętrz vintage lub retro. Jeśli lubisz taki oldschoolowy look, nie zapomnij o dodatkach w kolorze starego złota oraz czarno-białej posadzce. Odpoczynek w takim wnętrzu to czysta przyjemność!

Ile kosztuje jacuzzi w domu?

Ostateczna cena zależy od modelu – im więcej funkcji dodatkowych i udogodnień, tym koszt zakupu takiej wanny wyższy. Weź również pod uwagę montaż – najlepiej zlecić go fachowcom. Samodzielny montaż wanny jacuzzi jest oczywiście możliwy, ale warto zwrócić uwagę na prawidłowe podłączenie rur odpływowych i osadzenie w podłożu. Stylowa armatura łazienkowa będzie doskonałym uzupełnieniem wanny z hydromasażem, a Ty z pewnością docenisz jej prozdrowotne właściwości!