Błędy, których należy unikać przy urządzaniu nowego domu.

Zadanie dekorowania i urządzania domu może być przytłaczające, ale tak naprawdę wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Błędy dekoracyjne. Ważne informacje

Pośpiech.

Nawet jeśli nie możesz się doczekać, aby cieszyć się swoim nowym domem, pośpiech nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nie spiesz się i rób to stopniowo.

Bezrefleksyjne podążanie za modą.

Kompletna dekoracja oparta na modzie lub trendzie sprawdza się tylko do czasu, gdy ten trend się skończy. Jeśli podoba Ci się jakiś trend, najlepiej zastosować go w małych elementach, które można łatwo zmienić lub wymienić.

Nie uwzględnienie indywidualnych zainteresowań domowników.

Przy urządzaniu wnętrz niezbędne jest uwzględnienie osobistych upodobań, zainteresowań, typu rodziny i sposobu życia każdego z jej członków. Jeśli mamy rodzinę wielodzietną, meble powinny być uniwersalne, a dekoracje wesołe.

Impulsywne zakupy.

Jeśli coś Ci się spodoba, nie kupuj tego od razu, nie upewniwszy się, że masz wystarczająco dużo miejsca i że pasuje do reszty wystroju.

Zaniedbanie kwestii  oświetlenia i ogrzewania.

Oświetlenie jest tym, co ożywi dom, dlatego najlepiej jest je zaplanować i wziąć pod uwagę. Grzejniki zapewniają komfort i można wybrać dłuższe, mniejsze lub pionowe grzejniki. Ważne jest również, aby nie zasłaniać wlotów światła meblami lub zbyt grubymi tkaninami.

Wskazówki dotyczące prawidłowego urządzania nowego domu.

Kanapa.

Ani za mała, ani za duża, żeby nie dało się go nigdzie zmieścić. Lepiej jest zmierzyć przestrzeń, jaką dysponujesz, i poszukać sofy o tych wymiarach.

Pomyśl o kablach.

Gdy wszystko będzie na swoim miejscu, pojawi się mnóstwo urządzeń, a wraz z nimi mnóstwo kabli. Pomyślenie o tym podczas urządzania wnętrz zaoszczędzi Ci wielu kłopotów, ponieważ możesz ukryć je za panelem lub zamaskować za pomocą maskownicy do kabli.

Nie zagracaj przestrzeni.

W takich przypadkach mówi się, że mniej znaczy więcej. Wszystko, co jest zagracone, będzie wyglądać źle, niezależnie od tego, czy są to obrazy, poduszki czy ozdoby.

Połącz estetykę z funkcjonalnością.

Szukanie ładnych rzeczy jest w porządku, o ile nie kłóci się to z funkcjonalnością. W kuchni, podobnie jak w łazience, potrzebna jest wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości podłoga. Sypialnia wymaga elastycznych mebli, które będą mogły być używane przez dłuższy czas, a pokój dzienny potrzebuje solidnych mebli.

Szanuj przejścia.

Rozmieszczając meble, należy zwrócić uwagę na przejścia, aby nie były zagrodzone lub utrudnione. Należy zostawić wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie chodzić po domu. Dekorowanie domu powinno być zabawą i przyjemnością, więc skorzystaj z profesjonalnej porady i zawsze bierz pod uwagę swój osobisty gust przy dokonywaniu wyboru.