Stoliki kawowe jako funkcjonalny element wystroju salonu o wysokich walorach estetycznych

Stolik kawowy gromadzi rodzinę i przyjaciół na wspólne spędzanie czasu, a często jest niezbędnym elementem wyposażania salonu, który służy do wspólnego relaksu lub rozmów.

Stoliki kawowe łączą w sobie dwie potrzeby, ponieważ nie tylko zapewniają wygodną powierzchnię, na której można położyć pilota, telefon lub okulary, ale także stanowią istotny element, który uzupełnia aranżację konkretnie wybranego stylu wnętrza salonu.

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju stoliki do salonu, okrągłe lub prostokątne dla miłośników stylu klasycznego, geometryczne dla zwolenników designu, z drewna, szkła lub z metalu

Dzięki tak zróżnicowanemu asortymentowi stolików kawowych można bez problemu dobrać taki, który będzie pasować do każdego domu i każdego wystroju, a może to być wybór stolika do salonu lub stolika kawowego ze sztucznego betonu w stylu industrialnym lub stolika kawowego na kółkach do małych wnętrz, aby wszystko, czego potrzebujemy było w zasięgu ręki.
Jeśli jesteśmy zwolennikami stylu minimalistycznego, możemy zdecydować się na niski stolik kawowy glamour, który potrafi zachwycić prostymi liniami i wnieść do salonu poczucie komfortu. Natomiast, jeśli szukamy mebla o wyjątkowych cechach do mieszkania w stylu scandi inspirowanego prostotą północnoeuropejskich domów, najlepiej wybrać stolik kawowy drewniany o owalnych lub okrągłych kształtach.

Na rynku można znaleźć również modele stolików kawowych do salonu z przezroczystymi lub kamiennymi blatami, które mogą mieć drewniane lub metalowe podstawy, ponieważ stoliki kawowe ewoluowały i są obecnie dostępne w wielu oryginalnych wariantach.

Odpowiednio dobrany stolik do salonu będzie stanowił harmonijne połączenie z sofami i fotelami w pomieszczeniu, dzięki czemu stanie się nie tylko użytecznym, ale też o wysokich walorach estetycznych komponentem wystroju wnętrza.

W zależności od wielkości i palety kolorów stolików do salonu z asortymentu tych produktów można wybrać:

  • klasyczny stolik kawowy z litego drewna,
  • stolik kawowy marmurowy ze złoconymi metalowymi ramami, idealny do stworzenia atmosfery glam chic,
  • designerskie stoliki kawowe z czarnego metalu, nowoczesne i praktyczne lub stoliki z naturalnych włókien, takie jak stolik kawowy rattanowy idealny do stworzenia salonu na balkonie.

Można też zdecydować się na stolik kawowy z półką, jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca na koce, czasopisma i inne rzeczy. Przykładem takiego produktu może być stolik kawowy z półką, który urzeka nie tylko swoim wyglądem, ale także dostępną przestrzenią, Dodatkową jego zaletą jest fakt, że można go wykorzystać jako blat nie tylko w salonie, ale też w sypialni lub pokoju dziennym i umieść na nim czasopisma, kwiaty, dekoracje, świece i wiele innych. Czarna powierzchnia z hartowanego szkła szczególnie dobrze nadaje się do łączenia ze złotymi dekoracjami.

Ten czarny stolik kawowy wyróżnia się szczególnie w jasnych pomieszczeniach, tworząc elegancki kontrast kolorystyczny, a kwadratowa konstrukcja sprawia, że doskonale pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz. Aby wybrać odpowiedni stolik kawowy do salonu, można też postawić na mocny akcent w stylu industrialnym, który łączy w sobie metal i drewno. Z kolei wysuwane stoliki kawowe doskonale uzupełnią salon w stylu skandynawskim, a stolik kawowy o podstawowym designie jest idealny, jeśli preferujemy funkcjonalny styl współczesny.

Dzięki stolikom kawowym styl salonu od razu staje się bardziej intymny. Ponadto stolik kawowy oferuje wiele funkcji, można na nim przechowywać pilota, odłożyć ulubione czasopisma, wypić aperitif lub po prostu wzbogacić przedmioty dekoracyjne. Dlatego znalezienie kompatybilnego stolika kawowego do salonu nie powinno ograniczać możliwości naszego wyboru.

Warto też podkreślić, że przy aranżacji salonu, nie należy zapominać o wzbogaceniu stolików kawowych o dodatkowe, oryginalne akcesoria, gdzie zalecane jest wykorzystanie elementów dekoracyjnych, takich jak świece, misy i tace, które pomogą stworzyć relaksującą atmosferę.

Jako ostatni dopełniający akcent wystroju stolika do salonu można dodać wazon z kwiatami lub małą zieloną rośliną, co wprowadzi naturalny element do eleganckiego otoczenia.