Salon a jednocześnie sypialnia

Salon – sypialnia

Kanapa z funkcją spania to bardzo przydatne i wygodne rozwiązanie. Przydaje się szczególnie w przypadku kawalerki albo wtedy, gdy pragniemy przenocować gości a nie ma innej możliwości. Na szczęście minęły czasy, w których każda kanapa z funkcją spania była po prostu brzydka. Teraz możemy wybierać wśród wielu ciekawych i gustownych możliwości.

Najlepsza kanapa z funkcją spania – meble do salonu

Wygodna kanapa do salonu i spania to bardzo duży atut mieszkania. Dzięki temu możemy nie tylko siedzieć, ale i spać wygodnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym wybór okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę:
1. Odpowiednia długość i szerokość – aby sen był komfortowy potrzeba minimalnej szerokości do spania wynoszącej 60 cm, i długości o 20 cm większej niż wzrost użytkownika. Tylko takie wymiary sprawią, że sen na kanapie będzie komfortowy.
2. Wypełnienie – kanapa może być wypełniona na różne sposoby. Od rodzaju wypełnienia zależy na przykład miękkość kanapy. To także ważne podczas snu, niektórzy przecież wolą spać na nieco twardszej powierzchni, inni wolą miękkie łóżka.
3. Tapicerka – od materiału z którego jest wykonana zależy to, w jaki sposób i jak często należy ją czyścić i konserwować. To bardzo ważne, ponieważ odpowiednio zadbana kanapa posłuży przez wiele lat, a to jest przecież celem wielu z nas.
4. Testuj – nie bój się przetestować kanapy. Przecież na pewno chcesz, aby był to dobrze wybrany zakup. Nie da się kupić odpowiedniej kanapy bez jej przetestowania, dlatego przed zakupem połóż się na niej, usiądź, sprawdź jaki jest mechanizm rozkładania.
Powyższe kroki pozwolą ci kupić kanapę, która będzie idealna do salonu, który czasami staje się sypialnią.

Podsumowanie

Kanapa z funkcją spania do bardzo dobry pomysł. Takie kanapy są stylowe, wpasowują się w wiele wnętrz. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym kanapa będzie funkcjonalna i posłuży przez wiele lat. Kwestie te zostały opisane w poprzedniej części artykułu i dzięki nim na pewno wybierzesz odpowiedni mebel.