Jak urządzić balkon?

Kiedy na całym świecie panuje koronawirus i nie można bez powodu wychodzić z domu, a na dworze jest przepiękna pogoda, chciałoby się spędzić trochę czasu na łonie natury, zaczerpnąć świeżego powietrza, opalić się na słoneczku i nacieszyć oczy kwiatami. Mieszkasz w bloku i na Twoje szczęście masz chociaż balkon i zastanawiasz się jak go urządzić, by było przytulnie i bardziej ogrodowo.

 

Sztuczna trawa sprawdzi się idealnie, będzie imitacją żywej trawy, nada balkonowi charakteru i przytulnego, naturalnego wyglądu. Koniecznie zaopatrz się w kilka doniczek, najlepiej długich i drewnianych, w których posadź bukszpan, kwiaty sezonowe, a nawet warzywa, które przydadzą Ci się w kuchni. Jeżeli masz taką możliwość to kup również doniczki wiszące i posadź truskawki. Mniam! Pragniesz odrobiny prywatności w swoim blokowym ogrodzie? Jasne, jak każdy. Koniecznie zaopatrz się w osłonki balkonowe, by nikt nie zaglądał Ci do środka. Kup duży parasol, byś mógł pracować przy komputerze, co nie będzie przeszkadzało Ci słońce.

Meble balkonowe, jakie wybrać?

Najlepiej wygodne. Jeżeli planujesz na swoim balkonie spędzić dużo czasu, to koniecznie zaopatrz się w jakąś mini kanapę, najlepiej z palet, która idealnie się wpasuje w resztę dodatków. Do tego wodoodporne materace i poduszki, koc i Twoje miejsce na najbliższe tygodnie prawie gotowe. Nie możesz jednak zapomnieć o małym stoliku, na którym postawisz kawę, drinka lub oczywiście laptopa do pracy. Jednak co jeśli przyjdzie wieczór, do tego ciepły wieczór i masz ochotę dalej posiedzieć na swoim balkonie, ale jest jakby ciemno i do tego gryzą komary? Bardzo modne są zasłony balkonowe, które w miarę potrzeb można zwijać lub rozwijać, na pewno ochronią nie tylko przed niechcianymi sąsiadami, wiatrem, słońcem, ale również komarami i innymi insektami, które wyjątkowo denerwują nas – ludzi. I na koniec najważniejsze. Lampki. Dużo lampek, świec. Cotton balls sprawdzi się idealnie, na rynku dostępne są solarne lampki, które nie będą wymagały prądu, a Ty będziesz mógł wieczorem cieszyć się pięknym i klimatycznym balkonem. Oczywiście jeszcze dużo świec i romantyczny wieczór na balkonie gotowy.