Aranżacja wnętrza – poznaj zalety lameli drewnianych i stwórz oryginalną przestrzeń!

Ocieplają wnętrze i są niebanalną dekoracją. Zyskują też na popularności i są elementem nie tylko dekoracyjnym, ale i konstrukcyjnym. O czym mowa? Oczywiście, chodzi o lamele ścienne, które są wykonane z naturalnego drewna! Jeśli zależy Ci na oryginalnym i wysmakowanym wnętrzu, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź jakie zastosowanie mają lamele oraz dlaczego warto postawić właśnie na to rozwiązanie!

Ciekawy dom. Lamele pionowe na ścianę – modne i klimatyczne mieszkanie!

Lamele drewniane na ścianę są elastyczne i dość giętkie. Łatwo je się układa. W sprzedaży znajdziesz lamele ścienne samoprzylepne, jak i te do montażu których potrzebny jest specjalny klej. Aranżacja wnętrza przy pomocy lameli jest doskonała, kiedy cenisz sobie naturalność surowców i przytulny klimat. Nadają się do pomieszczeń urządzonych w każdym stylu – sprawdzą się nawet w industrialnym lofcie!
Jakie zastosowanie mają lamele – nie tylko lamele ścienne!

Te cienkie forniry mogą służyć, jako:

  • ściana działowa ( podzielisz duże pomieszczenie na salon i jadalnię lub salon i sypialnię )
  • panele sufitowe
  • żaluzje
  • zastosujesz je do wygłuszania pomieszczeń ( idealne dla mieszkańców bloków z wielkiej płyty! )

Lamele pionowe na ścianę – czy konieczna jest konserwacja?

Lamele ścienne nie wymagają szczególnej konserwacji. Wystarczy je przetrzeć i sporadycznie użyć środka do czyszczenia drewna. Można je również odkurzyć przy pomocy miotełki do kurzu. Pamiętaj, że do montażu lameli potrzebna jest poziomica, dlatego to zajęcie pozostaw fachowcom, zwłaszcza gdy nie masz wprawy!