Jak poprawić jakość swojego snu z pomocą odpowiednich materacy i akcesoriów?

Zdrowy styl życia to głośny temat w dzisiejszym społeczeństwie. Wokół nas znajduje się prawdziwe morze informacji dotyczących zbilansowanej diety i tego, jak ważna jest aktywność fizyczna. Warto pamiętać o tym, że równie ważny aspekt funkcjonowania, który w niemniejszym stopniu wpływa na stan zdrowia, jest sen. Jak poprawić jego jakość za pomocą odpowiedniego materaca i akcesoriów sypialnianych?

Materac na poprawę snu

Materac wysokiej jakości to podstawa w każdej, dobrze wyposażonej sypialni. Warto wybrać model za asortymentu renomowane producenta, z ugruntowaną pozycją na rynku. Podłoże do spania musi zapewniać stabilne podparcie całemu ciału. Punkty nacisku nie mogą kumulować się w newralgicznych miejscach (takich, jak ramiona i biodra), a ciężar użytkownika powinien być równomiernie rozłożony.

Aktualnie warte rozważenia są m.in. modele z wypełnieniem z pianki wysokoelastycznej oraz ze sprężynami kieszeniowymi (typu multipocket). Zapewniają one wysoki stopień elastyczności punktowej i są naprawdę komfortowe.

Jaką poduszkę wybrać?

Jeśli chcesz poprawić jakość snu, materac nie wystarczy. Poza nim, koniecznie zainwestuj w poduszkę. Zastanów się nad wymianą swojego dotychczasowego, klasycznego egzemplarza, na model ergonomiczny. Kształt powierzchni, dopasowany do naturalnych krzywizn ciała, jest bardzo ważny i w istotnym stopniu wpływa na optymalne wsparcie kręgosłupa szyjnego.

Zwróć też uwagę na to, czy poduszkę wyposażono w pokrowiec z zamkiem rozdzielczym. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia utrzymanie higieny w łóżku. Jeśli dodatkowo jest on uszyty z przewiewnego materiału, zapewniającego wentylację – znacznie ograniczone staje się rozwijanie drobnoustrojów w łóżku.

Kołdra i pościel

Samopoczucie w sypialni możesz też poprawić dzięki dopasowaniu kołdry i pościeli do Twoich potrzeb oraz specyfiki pomieszczenia. Wybierz okrycie, które zapewni Ci optymalną izolację termiczną, ale jednocześnie nie wywoła przegrzania ciała. Pościel i kołdra nie mogą sprzyjać nadmiernej potliwości. Wilgoć sprzyja powstawaniu dyskomfortu i jest bardzo szkodliwa dla wszystkich alergików.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się zaopatrzenie się w kołdrę zimową i letnią. Modele całoroczne to praktyczny wybór tylko wówczas, gdy w mieszkaniu panuje podobna temperatura przez cały rok kalendarzowy.

Jeśli ciągle brakuje Ci energii nie masz sił w ciągu dnia, koniecznie zastanów się nad tym, czy Twoja sypialnia jest dobrze wyposażona. Wybierz nowe akcesoria i zadbaj o swoje zdrowie.

Artykuł sponsorowany.