3 powody, by wybrać materac lateksowy

Musisz wymienić materac w swoim łóżku? Nie wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Wybrać tańszy materac sprężynowy czy droższy kieszeniowy? A może postawić na produkt klasy premium, czyli materace lateksowe? Jeśli tak, to co przemawia za większym wydatkiem i jakie są wynikające z tego korzyści? Na te i wiele innych pytań odpowie producent materacy lateksowych.

Jak wykonane są materace lateksowe?

Nowoczesne materace lateksowe produkowane są ze starannie selekcjonowanych materiałów, gwarantujących długie i bezproblemowe użytkowanie. Użycie naturalnego lateksu sprawia, że materace mają liczne właściwości prozdrowotne, szczególnie istotne dla osób cierpiących na alergie. Użycie pianki lateksowej czyni również materace lekkimi i łatwymi w transporcie. Nie sposób przeoczyć również tak ważnej zalety, jak doskonałe właściwości ortopedyczne, które docenią osoby z problemami reumatycznymi. Podobnie jak w przypadku innych materacy, również te lateksowe mają zewnętrzną powłokę wykonaną z miłego w dotyku materiału. Pokrowiec dzięki wyposażeniu go w zamek może być łatwo zdejmowany z materaca i prany lub czyszczony. Aby idealnie dopasować do indywidualnych upodobań materac lateksowy producent oferuje je w różnych klasach twardości, od 0 do 4.

Dlaczego materace lateksowe są dobrym wyborem?

Lateksowe materace być może nie należą do najtańszych, ale mają wiele zalet. Szczególnie polecamy je dzieciom, osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa oraz ceniącym sobie zdrowy sen. Szczegółowo wyjaśniamy to poniżej.

Materace z lateksu świetnie dla dzieci

Doskonałe dopasowywanie się materacy lateksowych do kształtu ciała sprawia, że są one szczególnie polecane dzieciom, których układ kostny dopiero się rozwija i ważne jest, by nic nie ingerowało w kształt kręgosłupa. Materace lateks dają pewność, że dziecko będzie rozwijać się prawidłowo, a przespana przez niego noc będzie rzeczywistym wypoczynkiem. Nie można pominąć jeszcze jednej kwestii, którą jest wodoodporność. Lateks nie chłonie wilgoci, zatem nawet nocny wypadek w postaci popuszczonego moczu, nie zagraża trwałości i jakości materaca.

Wysokiej klasy materace dla alergików

W materacach sprężynowych rozwój roztoczy jest bardzo szybki i łatwy. Ukrywają się one w najgłębszych partiach materaca, skąd praktycznie nie można ich usunąć. Zakup materacy lateksowych jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie, w tym kurz. Spanie na takich materacach jest również zdrowe, ponieważ sam materac i jego nieporowata struktura nie dopuszczają do wnikania zanieczyszczeń do wnętrza. Są one utrzymane na zewnątrz, skąd można je łatwo usunąć, np. poprzez odkurzanie.

Materac z lateksu najwygodniejszy do spania

Latek gwarantuje bardzo dobre dopasowanie do ciała. Wybrane rodzaje materacy produkowane są z tzw. pianki memory foam, która zapamiętujesz kształt naszego ciała, zapewniającą jeszcze lepsze podparcie najcięższym punktom. To, że materac się odkształca, nie oznacza, że na stałe zachowuje swój kształt. Po pewnym czasie wraca on do swojego oryginalnego kształtu i jest idealnie równy i gładki. Wkład materaca lateksowego można kupić w kilku klasach twardości, przy czym klasa 4 jest najtwardszą, dedykowaną osobom o wadze powyżej 100 kg.

Podsumowanie

Naturalna wytrzymałość materacy na uszkodzenia mechaniczne, bardzo dobre właściwości antyalergiczne, a do tego duży wybór modeli o różnej twardości i wymiarach sprawiają że materace lateksowe są jednymi z najchętniej kupowanych. Zamawiając je prosto od producenta, można uzyskać jeszcze korzystniejszą cenę.