Folia aluminiowa. Do czego nam posłuży?

Doskonały i wielofunkcyjny gadżet, jaki ma zapewne większość osób w domu, może zastąpić kilka akcesoriów naraz. Folia aluminiowa, bo o niej mowa może być szeroko wykorzystywana, a dzięki prostym trikom i poniższym radom, sprzątanie i prace remontowe będą łatwe, jak nigdy dotąd.

Zastosowanie folii aluminiowej podczas remontu

Zachlapane meble i klamki podczas malowania, to zmora tych, którzy zdecydowali się na odświeżenie pomieszczeń choć raz w życiu. Wystarczy jednak odrobina folii aluminiowej, aby nie musieć po remoncie dodatkowo czyścić pobudzonych klamek i gałek. W tym celu wystarczy dosyć ściśle owinąć wszystkie wystające elementy w domu, aby zachować je w nienaruszonym stanie. Folia aluminiowa przyda się też do wyłożenia rynienki malarskiej. Po skończeniu malowania folię wyrzucamy, a rynienka jest gotowa do użycia ponownie. Przy pomocy kulki z folii zetrzemy też zaschniętą farbę z niektórych powierzchni. Musimy jednak szczególnie uważać, aby nie zarysować blatów, frontów szafek czy podłóg z paneli. Kulką folii możemy za to wyczyścić płytki ceramiczne, które przez nieuwagę zostały zachlapane farbą.

Zastosowanie folii aluminiowej podczas sprzątania

Gdy po zimie zauważymy w naszym ogrodzie rdzę, która rozpanoszyła się na zawiasach, bramach, ogrodzeniach oraz innych metalowych elementach, wystarczy zwinąć folię aluminiową w niewielką kulkę, aby skutecznie wyczyścić wszystkie zardzewiałe powierzchnie. Przy pomocy tego wielofunkcyjnego gadżetu usuniemy rdzę z roweru, wózków dziecięcych, a także hulajnóg. W domu folia posłuży do szorowania przypalonego i zapieczonego tłuszczu. Wyczyścimy nią piekarnik, ruszty grillowe, czajniki, patelnie i garnki. Usuniemy zabrudzenia z różnych żeliwnych przedmiotów oraz z przypalonego żelazka. Należy jednak być ostrożnym i umiejętnie podejść do czynności usuwania brudu. Folią można łatwo porysować wnętrze teflonowej patelni. Nie zaszkodzi, zaś z pewnością żadnemu żaroodpornemu naczyniu, które po zabiegach z użyciem folii będą lśniły, jak nigdy przedtem.
Oprócz tego folia przyda nam się, jako pomoc przy zdejmowaniu lakieru hybrydowego.