Zalety posiadania ekspresu do kawy

Każdy wielbiciel kawy na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak posiadanie własnego ekspresu, ułatwia nam do niej dostęp i sprawia, że możemy się nią delektować niemalże bez przeszkód czy zbędnych ograniczeń. Jeżeli nie myśleliście nigdy o zaletach posiada w domu urządzenia służącego do parzenia kawy, czas zgłębić ten temat nieco bardziej.

Kawa na świecie

2,5 miliarda filiżanek dziennie – tyle kawy, według dostępnych danych, wypija się na świecie każdego dnia. Obok herbaty, jest ona zaliczana do grona najpopularniejszych napojów, które serwuje się przy różnych okazjach. Większość z nas pije kawę z samego rana, ponieważ zawarta w niej kofeina, działa pobudzająco. Kawa towarzyszy nam przy spotkaniach towarzyskich, podczas przerw w pracy i wielu innych okolicznościach. Jest, dla większości z nas, nieodłącznym elementem szarej codzienności. Rokrocznie, Polacy coraz więcej spożywają napojów kawowych, przez co coraz częściej decydują się na zakup ekspresu, który pozwala na łatwy dostęp do ulubionego napoju. To jeden z argumentów, ale nie jedyny, co warto jest mieć na uwadze.

Gość w dom, kawa pod ręką

Goście przychodzą niemal do każdego z nas a jeżeli nie do każdego, to do przynajmniej większości. Szklanka wody to niekoniecznie coś, czym lubią być częstowani nasi goście – krewni, sąsiedzi, znajomi, przyjaciele. Zaproponowanie filiżanki kawy, świadczy o naszej gościnności. Tak właśnie jest ono odbierane. Posiadanie w domu ekspresu, zapewnia wysoką jakość serwowanego napoju, walory smakowe oraz estetykę a także możliwość napicia się swojego ulubionego rodzaju. Poza tym oszczędzamy czas i wysiłek na zabiegi typu ubijanie mleka na sztywną pianę.

Domowa kawiarnia

Kawa na mieście nie należy do najtańszych. Każdy smakosz to wie. Jakość ma swoją cenę ale przecież posiadanie ekspresu i korzystanie z tej samej jakości w domowym zaciszu o wiele taniej wyjdzie nam, gdy będziemy posiadać swój własny ekspres. Nie będziemy musieli nigdzie chodzić, odwiedzać kawiarni czy innych punktów serwujących kawę na wynos, przepłacać, bo to wszystko będziemy mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Kawa nie tylko powinna dobrze smakować ale także się prezentować. Efekt wizualny bez ekspresu do kawy, w warunkach domowych, jest prawie niemożliwy.

Jednorazowy wydatek

Ekspres do kawy jest urządzeniem, które kupuje się na lata, żeby nie powiedzieć, że na całe późniejsze życie. Nie wydajemy na niego określonej sumy pieniędzy co jakiś czas. Kupujemy go i mamy. Jest to całkiem spory wydatek, ale inwestycja na lata. Jeżeli codziennie kupujemy kubek kawy gdzieś na mieście, wydajemy na nią naprawdę grube pieniądze. Tymczasem mając w swoim domu ekspres, kubek kawy kosztuje nas jedynie kawę i ewentualnie dodatek w postaci mleka czy cukru. Nie płacimy za sprzedaż czy obsługę, co oczywiście wliczone jest w cenę kawy na mieście! To duża oszczędność a wydatki związane z nieposiadaniem ekspresu i miłością do napojów kawowych, ostatecznie dzięki posiadaniu takiego urządzenia, są nam się w stanie zwrócić.

Twój własny kubek

Teraz, może częściej niż dotychczas, kawę na wynos sprzedaje się w papierowych kubkach, które jednak nie są w stu procentach wolne od plagi plastiku. Jeżeli mamy w swoim domu ekspres, używamy domowej wersji kubka czy filiżanki a więc wyrobu szklanego a nie plastikowego lub zawierającego w sobie domieszkę plastiku. Nie pozbywamy się więc, po wypiciu kawy surowca, który rozkłada się od 100 do nawet 1 000 lat, ponieważ jest on tworzywem sztucznym. Kawę domową, w wersji na wynos, możemy sobie przelać do termicznego kubka i zabrać ze sobą, dokądkolwiek się udajemy.

Brak obsługi

Przy manualnym tworzeniu napoju kawowego, bez względu na to czy jesteśmy amatorami czy zawodowymi baristami, trzeba się nagimnastykować, żeby zachować odpowiednią proporcję kawy. Jej parzenie to sztuka, jakkolwiek by na to nie patrzeć! A sztuka bywa wymagająca. Tymczasem posiadając własny ekspres nie musimy niczym się martwić. Może poza tym, by nasz kubek ustawić we właściwym miejscu… Poza tym nie ma aktualnie większego problemu, by dopasować urządzenie do wystroju, klimatu naszego wnętrza. Ekspres do kawy idealnie sprawdza się jako dodatek do aranżacji wnętrza, ponieważ jest to sprzęt dostępny we wszystkich możliwych kolorach i stylach.