W jakim stylu urządzić salon

Kiedy planujemy, jak urządzić mieszkanie, zdarza się, że ulegamy chwilowym modom i trendom. W takim podejściu nie ma nic złego, jeśli lubimy zmiany i mamy na to fundusze. Wiele osób wybiera jednak bezpieczniejsze rozwiązania, o wybitnie ponadczasowym charakterze. Uniwersalny styl we wnętrzu nie wymaga częstych modyfikacji i przy pomocy kilku akcesoriów możemy uzyskać pożądany efekt.

 

W jakim stylu urządzić salon, aby nie okazało się za chwilę, że nasze mieszkanie jest staromodne, lub wręcz kiczowate?
Ostatnie lata to triumf mody na szwedzki minimalizm. Mieszkania w stylu skandynawskim ma dziś zapewne większość Polaków. Nie zawsze są to udane aranżacje i wiele mieszkań to nudne pomieszczenia o takim samym wyglądzie. Kiedy zastanawiamy się, w jakim stylu urządzić salon nie musimy decydować się na scandi.

Uniwersalny styl we wnętrzu powinien bazować na naturalnych kolorach. Pomarańczowe ściany i niebieskie meble, popularne w latach 90-tych nie są dobrym pomysłem. Ponadczasowy charakter wnętrza podkreślają ściany w kolorze bieli lub szarości. Dobrym rozwiązaniem może być angielska tapeta, pod warunkiem, że meble nie będą,, gryzły” się z takim wzorem.
Kwestia tego, w jakim stylu urządzić salon musi też odpowiadać indywidualnym potrzebom. Drewniana podłoga zawsze będzie na czasie, ale jeśli lubimy miękkie podłoże, możemy wybrać wykładzinę dywanową. Uniwersalny styl we wnętrzu uzyskamy dzięki położeniu jednolitych, stonowanych wykładzin, bez nadmiernych udziwnień i wzorów.

Jeżeli chcemy aby uniwersalny styl we wnętrzu był rzeczywiście taki, musimy kupić odpowiednie meble. Warto tutaj poszukać podpowiedzi u zagranicznych projektantów, ponieważ rodzime firmy proponują zazwyczaj najbardziej popularne i tanie modele. Jeśli stawiamy na prosty i klasyczny design mebli, ale nie chcemy wydawać przy tym fortuny, możemy zamówić meble u stolarza.
Szukając inspiracji, w jakim stylu urządzić salon, możemy posłużyć się internetem. Przeglądajmy strony nie tylko o współczesnym urządzaniu wnętrz, ale pokuśmy się też o analizę archiwalnych aranżacji. Dzięki temu wyłapiemy ponadczasowe, klasyczne elementy i z powodzeniem zastosujemy je we własnym M.