Jak przygotować się do wyjazdu?

Nie ważne czy podróżujesz sam czy z rodziną. Walizka duża, czyli taka o pojemności zbliżonej do stu lub większej niż sto litrów, to nieodzowny element wyposażenia. W podróży służbowej – z obowiązku, czy turystycznej – dla przyjemności, ciężko się bez niej obyć.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Podczas wyjazdów nasz bagaż przejedzie z nami niezliczoną ilość kilometrów. Niezmiernie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie naszych rzeczy przed upadkami, wstrząsami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dobrze zaprojektowana walizka duża gwarantuje bezpieczny transport i spokojny wypoczynek, bez niepotrzebnych zmartwień.
Bezpieczeństwo to nie tylko zabezpieczenie przed upadkiem, ale też przed ewentualną kradzieżą. Jeśli często wyjeżdżasz służbowo, to na pewno zabierasz ze sobą laptop czy tablet. Utrata takiego sprzętu to nie tylko straty finansowe. Pomyśl o dodatku takim jak schowek na laptopa zabezpieczony zamkiem szyfrowym czy zamkiem TSA. Pomoże t skutecznie zniechęcić potencjalnych złodziei. Ten drugi – zamek TSA, posiada jeszcze jedną zaletę. Jeśli służby celne będą chciały sprawdzić Twój bagaż, zrobią to bez niszczenia zabezpieczenia.

Wytrzymałość i komfort

Walizki duże to nie tylko rozmiar. Większa niż standardowa pojemność musi iść w parze z ergonomią i wytrzymałością. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na elementy przenoszące obciążenia. Dobrze zaprojektowany uchwyt pozwoli na równomierne rozłożenie ciężaru. Dzięki niemu, nawet jeśli będziesz miał do przejścia kilkanaście metrów z bagażem, nie będzie to żaden problem. Solidny wysuwany uchwyt to tutaj niezbędne minimum!
Często pomijanym, ale niezwykle istotnym elementem, są kółka walizki. Nie chcesz chyba, żeby wszyscy dookoła zwracali na Ciebie uwagę, ponieważ Twoja walizka hałasuje niczym rozpędzona lokomotywa! Najczęściej spotkać można walizki na dwóch lub na czterech kółkach. Tutaj zasada jest prosta – im więcej kółek tym mniejsze opory toczenia i większa wygoda dla Ciebie. Kółka powinny być miękkie (wtedy będą cichsze), ale na tyle wytrzymałe, żeby nie zniszczyć się po kilku przejazdach.

Nie tylko praktyczna!

Solidna i ergonomiczna budowa to nie wszystko. Walizka duża to Twoja wizytówka! Jej wygląd mówi dużo o Tobie. Dostępne materiały, z których wykonywane są walizki XXL to już nie tylko tradycyjna skóra czy tkanina. Do produkcji wykorzystywane są materiały takie jak ABS, skóra ekologiczna, poliwęglan. Pozwala to na zastosowanie niespotykanych wcześniej rodzajów wykończenia. Do wyboru jest już nie tylko kolor czy wzór grafiki na klapie. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie. Przy wyborze walizki dużej przemyśl czy chcesz żeby jej obudowa była miękka (nieusztywniona) czy twarda (usztywniona). Oba rozwiązania mają swoje zalety. Twarda dobrze lepiej poradzi sobie z uderzeniami, ale niekoniecznie zmieści się do ciasnego bagażnika w samochodzie. Za to mała da się “wcisnąć” w ciasne miejsce, ale przy tym jej zawartość może zostać uszkodzona.

W drogę!

Kiedy zdecydowałeś już, która walizka duża będzie dla ciebie najodpowiedniejsza, pozostaje już tylko wybrać miejsce w które chciałbyś się wybrać! Udanej podróży!