Czym jest metaloplastyka?

Metaloplastyka w ostatnich latach wraca do łask i zyskała grono wiernych fanów, poszukujących oryginalnych, ciekawych ozdób i przedmiotów codziennego użytku. Wyroby metaloplastyczne kochają ludzie na całym świecie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: są to bowiem przedmioty bardzo trwałe i eleganckie. A czym w ogóle jest metaloplastyka? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Metaloplastyka – definicja

Co kryje się pod pojęciem: metaloplastyka? Są to wszelkie wyroby rzemiosła artystycznego, wykonywane przez ludzi już od setek lat z takich surowców jak: metal, stal bądź żeliwo. Mianem metaloplastyki często określa się też dekoracje z metalu, które możesz podziwiać w domach, ogrodach, w parkach i altanach. Takie przedmioty powstają na podstawie autorskich projektów, są niepowtarzalne i wyjątkowe.

Metaloplastyka jest bardzo szerokim pojęciem. Wyroby metaloplastyczne to różnego rodzaju przedmioty domowe: wazony, lampki, latarenki, figurki albo różnego rodzaju stojaki: na butelki, drewno opałowe, gazety, parasole. To także fantastyczne meble: ogrodowe ławki z ażurowymi bokami czy stoliki kawowe na dekoracyjnych, kutych nóżkach. Obecnie ogromną popularnością cieszą się również metaloplastyczne latarenki i figurki zwierząt, umieszczane na trawnikach, kwiatowych rabatach i grządkach.

Metaloplastyka Dąstal

Czym jest metaloplastyka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz bez trudu, przeglądając katalog sklepu internetowego Dąstal. To miejsce, w którym odkryjesz wiele nietuzinkowych wyrobów z metalu, idealnych do domu, firmy lub na działkę. O jakich przedmiotach mowa? Są to między innymi ponadczasowe akcesoria kominkowe, wieszaki ścienne i metaloplastyczne stojaki na płyty lub parasole.

Oferta Dąstal obejmuje też drobne wyroby metaloplastyczne, takie jak: wazony, lampiony na świece, kwietniki, metalowe osłony na doniczki i gustowne, ażurowe dekoracje ścienne. Metaloplastyka to również kunsztownie wykonane, metalowe ramki na zdjęcia i ramy do luster wiszących lub stojących Dąstal.