Garaż który spełni Twoje oczekiwania

Tak jak istnieje wiele rodzajów bram garażowych i wzorów bram garażowych, istnieje wiele rodzajów garaży. Ten obszerny przewodnik garażowy bada, klasyfikuje i rozkłada każdą opcję garażu, jaką masz dla swojego domu.

Mieszkałeś bez garażu ale teraz masz samochód a może nawet dwa i potrzebujesz zdecydować się na jakąś opcję? Parkowanie w miejscu, które chroni Twoje samochody przed opadami, wiatrem, mrozem itd. a niekiedy pozwala łatwo dostać się do domu bez wychodzenia na zewnątrz w czasie deszczu czy zimna to niewątpliwe plusy posiadania garażu. Istnieją więc liczne powody, dla którego garaże są kluczową częścią domu. Dowiedz się kilku ważnych rzeczy o dostępnych opcjach.

Wolnostojący i wbudowany

Garaż wbudowany umożliwia dostęp do garażu, samochodów lub czegokolwiek innego, co możesz przechowywać w garażu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą zaparkować swoje samochody w środku i uniknąć konieczności odśnieżania samochodu w zimie, zapobiegając nagrzewaniu się samochodu w lecie i każdej innej ekstremalnej pogodzie, która może mieć wpływ na Twój samochód, takie jak grad. Budowa garażu dołączonego do domu może okazać się mniej kosztowna, ponieważ budujesz na istniejącej ścianie i istniejącym systemie ogrzewania i kanalizacji. Oszczędza również miejsce na podwórku, co może być ważne dla rodzin z dziećmi lub zwierzętami.

Zalety:
Łatwy dostęp do garażu i samochodu
Może być tańszy
Oszczędza miejsce na podwórku

Wady:
Może wymagać droższego pozwolenia na budowę
Wyższe ryzyko bezpieczeństwa
Budowanie przy starszych domach może być trudne

Wolnostojące garaże, które mogą być pomocne w utrzymaniu samochodu z dala od innych elementów, są często używane dla osób, które pragną mieć więcej prywatnej przestrzeni z dala od domu, lubią majsterkować w skupieniu. Garaże wolnostojące świetnie nadają się do warsztatów stolarskich lub innych przestrzeni projektowych, ponieważ utrzymują hałas z dala od domu podczas pracy w garażu. Garaże wolnostojące również lepiej pasują do wąskich partii i są łatwiejsze do rozbudowy, a pozwolenia na to są zwykle tańsze niż dodanie garażu dołączonego do domu.

Zalety:
Więcej miejsca na samochody i miejsce do pracy
Mniej hałasu w domu podczas pracy
Pasują lepiej w wąskich partiach

Wady:
Zajmuje więcej miejsca na podwórku
Mniej wygodny dostęp do samochodu, przedmiotów w garażu
Może być droższy

Z przejściem

Dom z przejściem do garażu to idealna opcja, jeśli w pobliżu domu znajduje się ten wolnostojący, ale chcesz skorzystać z dodatkowych udogodnień. Możesz łatwo zbudować przejście między nimi. Ten niewielki dodatek do Twojego domu i garażu może być dostępny w różnych stylach. Możesz wybrać tylko dach, abyś był suchy, gdy idziesz do garażu z domu lub możesz zamknąć cały teren. Stwarza to bezpieczną, klimatyzowaną przestrzeń, z której można korzystać, a także jest doskonałym miejscem do schowania zabłoconych butów, parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego. Brak konieczności wychodzenia na zewnątrz zapewnia wygodę wolnostojącego garażu w tej sytuacji bez konieczności budowania garażu bezpośrednio w domu.