Przytulny zakątek na letnie wieczory

Jeśli lubisz piękną i letnią pogodę pokochasz też te wspaniałe pomysły na letni ogródek. Jedną z najlepszych rzeczy w tej porze roku jest możliwość spędzenia więcej czasu w ogrodzie. Niezależnie od tego, czy masz duży trawnik, małą oazę czy kompaktowy dziedziniec, przygotuj go na łatwe życie w lecie, codzienne grille i ruchliwe letnie przyjęcia w ogrodzie, dzięki naszym łatwym sezonowym aktualizacjom letnich ogrodów i patio.
Stwórz aranżacje, które sprawią że Twój dom i ogród zapełni się kolorami i zapachami. Czasami nie trzeba dużych, kosztownych zmian, wystarczy wprowadzić nowy mebel ogrodowy; pasiasty leżak, jasną ławkę lub rattanowe miejsce do siedzenia. Ewentualnie możesz przekształcić swoją działkę w wiejski ogródek letni odpowiedni na kameralne przyjęcia z przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy będziesz opalać się samotnie, czy organizować duże spotkanie, zapoznaj się ze wszystkimi potrzebnymi wskazówkami.

Jasne kolory

Czy jest lepszy sposób na dodanie letniego klimatu do ogrodu niż gorący różowy, żywy pomarańczowy lub nawet jasny błękit? Stare meble nabiorą fantastycznego nowego wyglądu dzięki powłoce lakierniczej – upewnij się, że używasz formuły przeznaczonej do użytku na zewnątrz. Mieszanka kolorów oraz naturalne wykończenie z drewna tworzą relaksującą i optymistyczną atmosferę. Podobnie rzecz ma się z kolorowymi kwiatami i roślinami które usiane wokół nas sprawiają nam przyjemność gdy tylko na nie popatrzymy a co dopiero gdy poczujemy ich ożywczy zapach.

Skorzystaj z dużego patio

Jeśli czujesz się gotowy na większy projekt, zastanów się nad zastosowaniem pięknie wyłożonego patio w swoim ogrodzie. W ciepłe letnie dni możesz otworzyć drzwi balkonowe (najlepiej składane podwójnie) i wyjść na oszałamiający obszar wyłożony kafelkami, gotowy na relaksujący czas spędzony we własnym cudownym raju. Planujesz dużą letnią imprezę w ogrodzie? Weź tę wskazówkę do serca i skorzystaj z inspiracji tworząc cudowną oazę na świeżym powietrzu. Wygodne krzesła, relaksujące huśtawkowe siedzenie i praktyczna ścieżka łącząca resztę ogrodu i gotowe! Wybierz jeden specjalny mebel i umieść go tam, gdzie osiągnie status punktu centralnego. Nawet jeden efektowny przedmiot sprawi, że reszta wyposażenia twojego patio będzie mniej użyteczna.

Klimatyczne i prywatne gniazdko

Ogród to idealne miejsce na ucieczkę od stresów i kłopotów życiowych. Stwórz klimatyczną imprezową przestrzeń dzięki wyjątkowej funkcji jaką daje delikatne i sprytne oświetlenie ogrodu. Dodanie światła i ciepła stworzy oazę komfortowego spokoju w otoczeniu widoków i dźwięków natury. Duży stół i mnóstwo roślin doniczkowych sprawiają, że patio jest przyjemne. Taki klimat sprzyja przytulnym i odprężającym wieczorom. Wystarczy dodać też odrobinę dodatków, które stworzą jeszcze bardziej ”cozy” atmosferę. Nie musi to być nic specjalnego. Wystarczą miękkie i miłe w dotyku koce położone na ławce czy poduszki na krzesłach, np. na ładnych meblach z wikliny położyć kilka kolorowych tkanin. Rząd zimozielonych roślin ułożony wokół stworzy ścianę prywatności i da poczucie odizolowania od całego świata.