Płyta OSB w nowoczesnej aranżacji

Płyta OSB jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu – to świetny budulec, element nośny, a także dekoracyjny. Ten drewnopodobny surowiec sprawia, że wnętrza zyskują niebanalny charakter i nabierają wyjątkowego charakteru. Jaką rolę odgrywa płyta OSB w nowoczesnej aranżacji i w jaki sposób można ją wykorzystać? Podpowiadamy.

Nowoczesny wystrój wnętrza z płytą OSB

Materiał, jakim jest płyta OSB, doskonale nadaje się do wielu współczesnych, autorskich aranżacji. Zabudowa z płyty oraz meble, wykonane techniką DIY sprawdzają się zarówno we wnętrzach industrialnych, nowoczesnych, jak i minimalistycznych lub rustykalnych. Możliwości wykorzystania płyty OSB jest naprawdę wiele. Można ją wkomponować do każdej przestrzeni, w domu i biurze.

Dzięki zastosowaniu surowych lub malowanych płyt OSB pomieszczenia zyskują nowoczesny, stylowy charakter. Standardowe płyty OSB przydają się jako materiał do konstruowania funkcjonalnych, nowoczesnych mebli, jak i surowiec do zabudowy ścian, drzwi, okien. To tworzywo, które łatwo poddaje się obróbce – można z niego kreować różne, nawet najbardziej fantazyjne meble nowoczesne i elementy zabudowy.

Jak wykorzystać płytę OSB w nowoczesnej aranżacji?

Z płyty OSB wykonywane są rozmaite meble nowoczesne, które świetnie prezentują się w salonie, jadalni, korytarzu lub pokoju dziecka. Meble na wymiar z płyty OSB stanowią też praktyczne wyposażenie przydomowego garażu, pracowni, biur i świetlic. OSB sprawdza się jako dobry materiał do budowy regałów, półek, biurek, ram łóżek, stolików industrialnych, wieszaków, a nawet całych systemów półek, przeznaczonych do garderoby bądź magazyn -ów.

W nowoczesnych aranżacjach płyta OSB często jest też wykorzystywana do tworzenia zabudowy kuchennej. To doskonała alternatywa dla zwykłych płyt G-K, ponieważ drewnopodobna płyta to modny i nietuzinkowy element dekoracyjny. Z płyty OSB można również wykonać nowoczesne, trwałe podłogi, które świetnie zastąpią klasyczne płytki, panele lub wykładziny.