Jaką szafę wybrać do sypialni?

Duża szafa do sypialni – kiedy się sprawdzi?

Ze wszystkich pomieszczeń w domu to właśnie sypialnia wykorzystywana jest w najmniejszym stopniu. Urządzona jest w taki sposób, aby stworzyć klimat optymalny do spania. Często więc miejsce dostępne w sypialni sprawdzi się jako pokój, gdzie pomieszczą się funkcjonalne szafy ubraniowe. Nowoczesne szafy dostępne są w wielu opcjach,w tym również w wielu wersjach stylistycznych. Do sypialni może trafić na przykład pojemna szafa w stylu skandynawskim z drzwiami przesuwnymi. Warto rozważyć różne modele szaf do przechowywania ubrań, zanim podejmie się decyzję o urządzeniu tego pomieszczenia.

Jakie szafy sypialniane są najpraktyczniejsze?

Za najpraktyczniejsze uchodzą dzisiaj szafy takie jak duża szafa do sypialni, przeznaczone do przechowywania odzieży, z przesuwanymi drzwiami. Te duże szafy nadają się do każdej wielkości pomieszczenia, jednak my rekomendujemy je do niewielkiej sypialni. Wybrane do małej sypialni produkty powinny zajmować jak najmniej miejsca i dodatkowo nie powodować problemów w komunikacji pomiędzy meblami. Taki mebel to bardzo funkcjonalna szafa, która ma masę miejsca na różnego rodzaju przedmioty, nie tylko na ubrania.

Szafa przesuwna czy szafy narożne – jaka będzie lepsza?

Wszystko zależy od tego, czego wymagasz od wyposażenia swojej sypialni. Szafa narożna, w której dodatkowo można zamontować oświetlenie LED, świetnie zapełni dużą przestrzeń. Tego typu białe szafy w klasycznym stylu stanowią element dekoracyjny wyposażenia, są estetyczne i bardzo eleganckie. Niemniej jednak do takiej szafy włożysz zwykle nieco mniej przedmiotów. Biała szafa narożna niekoniecznie jednak będzie się nadawać do mniejszych pomieszczeń, w tym do sypialni, jeśli nie będzie mogła mieć odpowiedniej ekspozycji.

Jakie zalety mają szafy przesuwne i kiedy warto je wybrać?

Szafy przesuwne właściwie nie mają wa i od tego trzeba zacząć rozmowę o nich. Jeśli chcesz wybrać szafę nowoczesną i bardzo pojemną, która świetnie wpasuje się w nowatorskie podejście do aranżacji wnętrz oraz w minimalistyczny styl, jeśli taki właśnie cenisz najbardziej, to szafa z przesuwnymi drzwiami będzie idealną opcją. Jeśli jednak planujesz meble do sypialni w bardziej tradycyjnym stylu, rustykalnym czy sielankowym, nowoczesna szafa z przesuwnymi drzwiami może niezbyt dobrze do tego pasować.

Klasyczne wnętrze – jakie meble będą do niego pasować?

Do klasycznych wnętrz pasują eleganckie, tradycyjne rozwiązania – jeśli więc chodzi o szafę, znacznie lepiej będzie pasować szafa biała o misternych, sztukatorskich zdobieniach, które stanowią najlepszą ozdobę. Idealne szafy będą doskonale komponować się z innymi przedmiotami, na przykład stylizowanymi fotelami i kanapami, wielkim łożem z baldachimem czy bogato zdobionym zagłówkiem oraz obrazami w złoconych ramach.

Jak ustawić szafę w sypialni?

Szykując miejsce na szafę, trzeba uwzględnić nie tylko optymalne położenie dla niej, ale i dla innych elementów wyposażenia. Szczególnie duża szafa do sypialni musi być ustawiona w takim miejscu, aby mogły bez problemu otworzyć się drzwi wejściowe do pokoju, a także, by znalazły się inne elementy we wnętrz, jak na przykład lustro. Oczywiście można wybrać model, którego drzwi pozwalają się przeglądać w odbiciu, jednak w każ dym innym przypadku konieczne będzie odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. Dzięki temu zyskasz pokój, który będzie nie tylko przepięknie urządzony, ale będzie też w pełni funkcjonalny. A może pomyślisz też o niewielkiej garderobie? W towarzystwie dużej szafy będzie pasować jak ulał.